Dodatek do podręcznika pilota Aeg Ahb538f1lw

Dodatek do podręcznika pilota Aeg AHB538F1LW to zestaw instrukcji technicznych, które zawierają szczegółowe informacje dotyczące budowy, instalacji i obsługi modelu AHB538F1LW. Dodatek zawiera również wytyczne dotyczące przestrzegania przepisów dotyczących przepływu powietrza, bezpiecznego użytkowania i konserwacji. Dodatek zawiera także szczegółowe informacje na temat zamawiania części zamiennych, zarządzania wadami wyrobu i instalacji. Dodatek do podręcznika pilota AHB538F1LW jest przydatnym narzędziem do sprawdzania najnowszych aktualizacji i ulepszeń w modelu AHB538F1LW.

Ostatnia aktualizacja: Dodatek do podręcznika pilota Aeg Ahb538f1lw

Dopłaty do prądu 2022 - nowy dodatek elektryczny, również do pomp ciepła w wysokości 1000 i 1500 zł?

Dopłaty do prądu w 2022 roku to forma rekompensaty dla Polaków za rosnące ceny energii. 29 września 2022 Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku. Nowy dodatek elektryczny to jednorazowa dopłata do prądu, dla ogrzewających domy elektrycznością, w tym pompami ciepła. Wnioski można składać już od grudnia. Aktualnie można też składać wnioski o dopłaty do prądu w ramach dodatku osłonowego. Kto ma prawo do dopłaty do prądu oraz w jakiej wysokości?

Spis treści

 1. Nowe dopłaty do prądu 2022 - dla kogo ile dodatku elektrycznego?
 2. Dopłaty do prądu w ramach dodatku elektrycznego - dla kogo?
 3. Kiedy złożyć wniosek o dopłaty do prądu 2022?
 4. Kiedy wypłata dodatku elektrycznego do prądu?
 5. Czy wniosek o dopłaty do prądu można złożyć przez internet?
 6. Kto może otrzymać dopłaty do prądu 2022? Dodatek osłonowy
 7. Ile wyniesie w 2022 dofinansowanie do prądu?
 8. Wnioski o dopłaty do prądu do końca października 2022
 9. Gdzie złożyć wnioski o dopłaty do prądu 2022?
 10. Wzór wniosku o dopłaty do prądu 2022
 11. Kiedy otrzymamy dopłaty do prądu?

Nowe dopłaty do prądu 2022 - dla kogo ile dodatku elektrycznego?

Jednorazowa dopłata do prądu przeznaczona jest dla tych gospodarstw domowych, które używają energii elektrycznej do ogrzewania, m. in. wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dopłaty to:

 • 1000 zł - dla osób wykorzystujących do ogrzewania domów i mieszkań urządzenia na prąd, np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery.
 • 1500 zł w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5000 kWh - podwyższony dodatek dostaną ci, u których zużycie prądu w 2021 roku przekroczyło 5000 kWh.

29 września 2022 sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej, w tym projekt nowego dodatku energetycznego do prądu. To tzw. "Tarcza Solidarnościowa". Więcej w artykule - Dla kogo zamrożenie cen prądu 2023 z limitem zużycia energii?

Przypomnijmy, że aktualnie o jednorazowe wsparcie finansowe od rządu mogą liczyć też ci, którzy ogrzewają swoje domy węglem, drewnem, pelletem, gazem płynnym i olejem opałowym.

 • Dodatek do ogrzewania 2022 - od 20 września można złożyć wniosek!
 • Dopłaty do prądu w ramach dodatku elektrycznego - dla kogo?

  Dopłaty do prądu mają być kierowane do gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest urządzenie elektryczne. Kryterium otrzymania dopłaty będzie deklaracja złożona do CEEB.

  Dodatek do energii elektrycznej ma działać podobnie jak dodatek energetyczny do pelletu, oleju opałowego, drewna opałowego czy gazu LPG. Będzie też ta sama zasada przyznawania świadczeń: jeden dodatek na jeden adres zamieszkania.

  Dodatek energetyczny nie przysługuje posiadaczom fotowoltaiki. Tu przeczytasz więcej na ten temat - Dodatek elektryczny a fotowoltaika.

  Kiedy złożyć wniosek o dopłaty do prądu 2022?

  Wniosek o wypłatę dodatku energetycznego do prądu należy złożyć w terminie od 1 grudnia 2022 do 1 lutego 2023.

  Kiedy wypłata dodatku elektrycznego do prądu?

  Gmina dodatek do prądu powinna wypłacić w terminie do 31 marca 2023 roku.

  Czy wniosek o dopłaty do prądu można złożyć przez internet?

  Tak, wniosek można złożyć przez poprzez ePUAP i Profil zaufany.

  Kto może otrzymać dopłaty do prądu 2022? Dodatek osłonowy

  Aktualnie o dopłaty do prądu w 2022 wniosek mogą złożyć wszyscy, których dochód nie przekracza określonego w przepisach kryterium dochodowego. Dopłata do prądu przysługuje w ramach dodatku osłonowego. Aby otrzymać dofinansowanie do energii elektrycznej należy się śpieszyć. Wnioski o dopłaty do prądu można składać jeszcze tylko do końca października. W przypadku dopłat do prądu obowiązuje przede wszystkim kryterium dochodowe. Komu i ile pieniędzy się należy, zależy od dochodu rodziny. Według ustawy o dodatku osłonowym dochód miesięczny netto nie może przekroczyć:

 • 2100 zł dla gospodarstwa jednoosobowego,
 • 1500 zł dla pozostałych.
 • Ile wyniesie w 2022 dofinansowanie do prądu?

  Każde gospodarstwo domowe, spełniające kryterium dochodowe, w ramach dodatku osłonowego może liczyć na następujące dopłaty:

 • gospodarstwa, w których mieszka jedna osoba - maks. 400 zł rocznie.
 • gospodarstwa, w których mieszkają 2 lub 3 osoby - maks. 600 zł rocznie.
 • gospodarstwa, w których mieszka 4 lub 5 osób - maks. 850 zł rocznie.
 • gospodarstwa, w których mieszka 6 lub więcej osób - maks. 1150 zł rocznie.
 • Gospodarstwom zagrożonym ubóstwem energetycznym, czyli takim gdzie głównym źródłem ogrzewania jest m. kocioł na paliwo stałe, koza, kominek, trzon kuchenny, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, należą się wyższe dopłaty. Dla nich dodatek osłonowy wynosi:

 • gospodarstwa, w których mieszka jedna osoba - maks. 500 zł rocznie. 750 zł rocznie. 1062, 50 zł rocznie. 1437, 50 zł rocznie.
 • Ale uwaga, w przypadku gospodarstw zagrożonych ubóstwem energetycznym także obowiązuje kryterium dochodowe.

  Co istotne, aby ubiegać się o wyższy dodatek, niezbędnym warunkiem jest złożony wniosek o wpis źródła ogrzewania domu lub mieszkania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku (CEEB).

  Wnioski o dopłaty do prądu do końca października 2022

  Czas na złożenie wniosku o dodatek osłonowy jest do 31 października 2022. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

  Gdzie złożyć wnioski o dopłaty do prądu 2022?

  Wniosek można złożyć osobiście w urzędzie gminy, pocztą lub za pośrednictwem portalu ePUAP.

  Aby złożyć wniosek za pośrednictwem portalu ePUAP należy zalogować się do portalu e-PUAP, następnie wybrać z katalogu spraw: „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Wybrać adres odpowiedniego urzędu, rodzaj pisma, załączyć wniosek, podpisać go elektronicznie i wysłać.

  Instrukcja jak założyć profil zaufany i uzyskać podpis elektroniczny poniżej:

 • Jak założyć profil zaufany i uzyskać podpis elektroniczny?
 • Wzór wniosku o dopłaty do prądu 2022

  Pobierz wniosek o dodatek osłonowy, w ramach którego uzyskasz dopłaty do prądu.

  Informacja o przyznaniu dopłat do prądu będzie wysłana na wskazany we wniosku adres e-mail. Wnioskodawca może również zasięgnąć informacji o przyznaniu dofinansowania w urzędzie.

  Kiedy otrzymamy dopłaty do prądu?

  Wypłaty dodatku osłonowego mają być realizowane do 2 grudnia 2022. Będzie to jednorazowa wypłata całej przysługującej kwoty.

  Więcej dowiesz się z artykułów:

 • Dopłaty do prądu i gazu 2022
 • Dodatek osłonowy 2022 - wniosek online. Do kiedy można złożyć?
 • Dopłaty do ogrzewania 2022 - dla kogo ile dofinansowania do ogrzewania?
 • Dodatek energetyczny 2022 dla wszystkich
 • Listen to "15 sposobów na niższe rachunki za prąd [PORACHUNKI OSOBISTE]" on Spreaker.

  Treść podręcznika została zaktualizowana w związku z nowelizacją ustawy o dodatku węglowym z 5 sierpnia 2022 r. "Ich obecne brzmienie przewiduje, że jednym z warunków otrzymania tego świadczenia jest to, aby główne źródło ogrzewania było wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) w terminie do 11 sierpnia br., albo po tej dacie - w przypadku źródeł wpisywanych lub zgłaszanych po raz pierwszy" - wskazuje "DGP".

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Zobacz także: Węgiel z Ukrainy to kropla w morzu potrzeb. "Czeka nas trudny sezon grzewczy"

  Zmiany w deklaracji o źródle ogrzewania. Konsekwencje

  Jak zaznacza dziennik, przepis wprowadzono w celu walki z nadużyciami. Część wnioskujących dokonywała korekt w deklaracjach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, chcąc bezprawnie uzyskać dodatek węglowy. Dane na bieżąco weryfikują urzędnicy. - Chodzi np. o brak zaznaczenia, że źródło ogrzewania jest eksploatowane, pełni funkcję grzewczą, czy jakim rodzajem paliwa jest zasilane - mówi "DGP" Magdalena Rynkiewicz-Stępień z Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu.

  Resort klimatu i środowiska, w ramach doprecyzowania przepisów, wyjaśnia, że jeśli po 11 sierpnia 2022 r. doszło do zmiany wskazania głównego źródła ogrzewania we wniosku, np. z kotła gazowego na węglowy, to dotacja nie zostanie przyznana. "Gdy zaś doszło do uzupełnienia informacji na temat wskazanego źródła ciepła, to świadczenie zostanie wypłacone" - pisze "DGP".

  Bez dodatku dla spóźnialskich

  Co z osobami, które nie złożyły w terminie deklaracji do CEEB? Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w odpowiedzi na pytania "Dziennika Gazety Prawnej", tłumaczy, że jeśli ktoś nie dopełnił obowiązku zgłoszenia źródła ogrzewania, to nie powinien otrzymać dodatku węglowego.

  Kluczowe w tej kwestii jest brzmienie art. 2 ust. 1 ustawy, który mówi o źródłach ogrzewania zgłaszanych lub wpisywanych po 11 sierpnia po raz pierwszy w rozumieniu art. 27g ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów budynków oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 438 ze zm. ). Ten zaś zakłada, że właściciel lub zarządca budynku składa deklarację do CEEB w terminie 14 dni od dnia uruchomienia źródła ciepła. Wspomniany wyjątek ma więc zastosowanie do pieców w nowo budowanych budynkach lub nowych kotłach w istniejących nieruchomościach - pisze "DGP".

  Dodatek węglowy. Komu przysługuje świadczenie

  Dodatek węglowy ma charakter jednorazowy, wynosi 3 tys. zł. Pieniądze trafią do właścicieli gospodarstw domowych. Zgodnie z zapisami ustawy dodatek przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi.

  Aby otrzymać dodatek, niezbędny jest wpis zgłaszający jedno z powyższych źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Przy rozpatrywaniu wniosków brany będzie wpis lub zmiana dokonana w systemie do 11 sierpnia 2022 r.

  Oceń jakość naszego artykułu:

  Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

  Termin 11 sierpnia jest zdefiniowany w ustawie (Dz. 2022 poz. 1967): Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Niestety ustawa ta wydaje się działać wstecz i karać tych, którzy w terminie zgłosili deklarację CEEB, a potem ją skorygowali po 11 sierpnia. W lepszej sytuacji są ci, którzy olali wszelkie terminy składania deklaracji CEEB i po terminie zgłosili piec węglowy. Polecam wszystkim podziękować PISowi za robienie z ludzi głupców (vide gadka PIS: "dodatek węglowy jest dla każdego… a nieee… bo jest 1000 absurdalnych kruczków prawnych") przy najbliższych wyborach.

  Bez wniosku ni nie kupicie wkrutce a drony niech kontrolują biede i kary sypią.

  Mieszkam w mieszkaniu czynszowym, złożyłem deklarację na dopłatę do węgla lecz dostałem odmowę bo ADM nie zgłosił w czym palę. Po mojej interwencji ADM wysłałdo ceeb zgłoszenie o piecu opalanym węglem. Ponownie wysłałem deklarację i ponownie dostałem odmowę bo ADM przez swoje niedopatrzenie i wysłał zgłoszenie po terminie. Urzędy przesypiają terminy przerzucają się papierami a cierpi niczemu niewinny najemca.

  jerzygdansk

  3 miesiące temu

  I już wiadomo po co ten "obowiązek" składania "zeznań" o tym czym się ogrzewa mieszkanie. "Posłuszni" dostaną "dodatek" do zakupu aż 3 ton węgla i kupią go za nie więcej niż 2000zł za tonę. "Nieposłuszni" niech się "bujają" i umierają na mrozie, bo węgiel, gaz itp. będzie "zapewniony" tylko dla "posłusznych". Na tym ma polegać bezpieczeństwo energetyczne dla Polaków, wolność i "suwerenność"? "Posłuszni" mają "s. ać ze szczęścia", a "nieposłuszni" "s. ać ze strachu"?

  Nie złożyłem deklaracji bo oniej nie wiedziałem. Nie mam czsu sledzi tych ich pierdół jak podatek to wie gmina jak dotrzeć do obywatela albo licznik za wodę spisać, to jest czyste chamstwo patusy wiedzą jak się po tych mopsach obracać. To powinno nazywać się węgiel dla swoich banda dziadów i nic więcej. Powinienem mieć za to obniżony podatek dlaczego ja mam to finansować

  Dodatek do prądu to 1000 zł. Otrzymają go osoby ogrzewające mieszkanie prądem. Urządzenie grzewcze na prąd musi być zgłoszone jako główne w CEEB. Podwyższona wartość dodatku to 1500 zł. Otrzymasz go, jeżeli w 2021 r. zużyłeś 5000 kWh i więcej. Jest tu domniemanie, że tak wysokie zużycie prądu powtórzy się zimą 2022/2023 r. I to uzasadnia 1500 zł dodatku.

  Aktywny wzór wniosku o dodatek elektryczny

  Jak złożyć wniosek o dodatek elektryczny przez ePUAP? [Krok po kroku]

  Inforlex. pl przygotował poniższy aktywny wzór wniosku o dodatek elektryczny do ściągnięcia w formacie PDF:

  Powyżej aktywny wzór wniosku o dodatek elektryczny

  Dodatek elektryczny - podstawowe informacje

  Dodatek do prądu przysługuje osobom, które ogrzewają mieszkanie albo dom prądem. Urządzeniami grzewczymi mogą być np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery.

  W przypadku bojlerów nie mogą to być tylko urządzenia podgrzewające wodę - muszą być głównym urządzeniem grzewczym dla danej nieruchomości. I potwierdza to wpis w CEEB.

  WAŻNE! Nie ma kryterium dochodowego przy dodatku elektrycznym (podobnie jak przy dodatku węglowym).

  Wnioski składa się w gminie miejsca zamieszkania od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. Ma być wypłacony najpóźniej do 31 marca 2023 r.

  Ilu Polaków ma prawo do dodatku elektrycznego?

  Do oszacowania potencjalnej liczby osób uprawnionych potrzebne są dane z CEEB. Np. 1 lipca 2022 r. w ewidencji było zgłoszonych:

  • 1 031 390 bojlerów elektrycznych (ogrzewanie elektryczne)
  • 210 406 pomp ciepła.

  Jaka jest podstawa prawna przyznania dodatku elektrycznego?

  Podstawą przyznania dodatku do prądu (dodatek elektryczny) jest ustawa z29 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

  Poniżej ta ustawa w pliku PDF:

  Kto otrzyma dodatek elektryczny?

  Dodatek elektryczny otrzymają odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w rozumieniu art. 3 pkt 13b ustawy Prawo energetyczne.

  Gospodarstwem może być zarówno osoba samotna jak i rodzina. Liczba osób w rodzinie oraz ich dochody nie mają znaczenia prawnego (inaczej niż przy dodatku osłonowym).

  Przez gospodarstwo domowe, rozumie się:

  1) osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo

  2) osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

  Dodatek elektryczny a CEEB

  Niezbędne jest zgłoszenie albo wpis pompy ciepła, pieca akumulacyjnego, bojlera do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Z danych z CEEB musi wynikać, że główne źródła ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną.

  UWAGA! Gminy biorą pod uwagę zgłoszenia albo wpisy w CEEB do dnia 11 sierpnia 2022 r. Data późniejsza może wystąpić tylko w przypadku, gdy główne źródło ogrzewania dla danej nieruchomości jest zgłaszane po raz pierwszy. W praktyce ten warunek spełnią osoby, które ukończyły budowę domu po 11 sierpnia 2022 r. i dokonują odpowiednich zgłoszeń dla pomp ciepła, pieców czy bojlerów do CEEB.

  Zgłoszenie do CEEB jest podstawowym warunkiem otrzymania dodatku. Pompa ciepła musi być zgłoszona jako główne źródło ogrzewania. Wystarczy samo zgłoszenie. Nie jest potrzebny ostateczny wpis. Istotna jest za to data adnotacji w CEEB.

  Dodatek elektryczny a fotowoltaika

  Osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę nie otrzymają dodatku elektrycznego.

  Wynika to z art. 26 ust. 2 ustawy o dodatku elektrycznym. Przepis wprowadza takie zasady:

  „W przypadku gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji, w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, która jest rozliczana zgodnie z zasadami określonymi w art. 4 tej ustawy, dodatek elektryczny nie przysługuje. ”

  Jeden dodatek na jeden adres

  Na jeden adres, można otrzymać tylko jeden dodatek do prądu. Bez znaczenia jest liczba osób mieszkających pod tym adresem. Zasada ta wynika z art. 27 ustawy:

  Art. 27. 1. W przypadku gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek elektryczny przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

  2. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego złożono dla więcej niż jednego gospodarstwa domowego mających ten sam adres miejsca zamieszkania, to dodatek ten jest wypłacany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy. Pozostałe wnioski pozostawia się bez rozpoznania.

  3. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten jest przyznawany wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

  Dodatek elektryczny a najem

  Dodatek elektryczny mogą otrzymać najemcy. Nie trzeba być właścicielem nieruchomości ogrzewanej prądem.

  Zasady te znamy z dodatku węglowego i dodatku do pelletu, oleju opałowego, gazu LPG i drewna.

  Jaka jest wysokość dodatku elektrycznego?

  Dodatek do prądu to 1000 zł.

  Podwyższony dodatek elektryczny – 1500 zł

  Podwyższony dodatek do prądu wynosi 1500 zł. Otrzymają go osoby, które w 2021 r. zużyły 5000 kWh.

  Podstawa prawna to art. 29 ust. 2 ustawy. Przepis stanowi:

  „W przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh, dodatek elektryczny, wynosi 1500 zł”.

  Tak więc wysokość dodatku elektrycznego została zróżnicowana na dwa progi uzależnione od rocznego zużycia energii elektrycznej: 1000 zł w przypadku zużycia prądu w 2021 r. na poziomie do 5 MWh oraz 1500 zł w przypadku zużycia powyżej 5 MWh.

  Terminy składania wniosków o dodatek elektryczny

  Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w terminie od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023 r. Wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego złożone po dniu 1 lutego 2023 r. gmina pozostawi bez rozpoznania.

  Jaki jest termin wypłaty dodatku elektryczny?

  Gmina dodatek do prądu do pompy ciepła, bojlera, pieca wypłaci w terminie do 31 marca 2023 r.

  Czy można wniosek o dodatek elektryczny złożyć przez Internet?

  Tak, można wniosek złożyć przez Internet. W praktyce odbywa się to poprzez ePUAP i Profil zaufany.

  Gdzie składamy wniosek?

  Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

  Dodatek elektryczny a dodatek węglowy

  Nie można dostać jednocześnie dodatku do prądu i dodatku węglowego. Wyłączenie dotyczy też dodatków do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna.

  ​Wzór wniosku o dodatek elektryczny

  28 listopada 2022 r. został wreszcie opublikowany wzór wniosku o dodatek elektryczny.

  Podstawą prawną dla wydania rozporządzenia jest art. 32 ust. 4 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. poz. ). Wniosek będzie można składać przez Internet poprzez ePAUP.

  Poniżej wzór wniosku do ściągnięcia w PDF - obowiązuje od 29 listopada 2022 r.

  Wzór: Luka w przepisach o tanim prądzie. Przedsiębiorcy boją się kar za błędy w oświadczeniu dla sprzedawcy prądu

  Dodatek do podręcznika pilota Aeg Ahb538f1lw

  Bezpośredni link do pobrania Dodatek do podręcznika pilota Aeg Ahb538f1lw

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Dodatek do podręcznika pilota Aeg Ahb538f1lw